Naše poradna

Mohu při nákupu na vašem na e-shopu zboží vrátit, pokud se mi nebude líbit?

Ano. Zboží zakoupené prostřednictvím Internetu můžete vrátit do 14 dnů bez udání důvodu podle zákona č. 89/2012 Sb.občanský zákoník. 

Podle tohoto zákona je možné odstoupit od kupní smlouvy, pokud jste zboží zakoupil/a prostřednictvím jednoho z prostředků pro komunikaci na dálku (tzn. internet, mail, telefon), případně mimo obvyklé prostory k podnikání. Tuto lhůtu máme uvedenou také ve svých obchodních podmínkách, které jsou pro náš e-shop platné a jsou ke stažení zde: Obchodní podmínky

Společně s vráceným zbožím nám prosím zašlete vyplněný formulář pro vrácení, který naleznete ke stažení v tomto odkazu Formulář pro vrácení ke stažení ZDE nebo Vám jej zašleme na požádání prostřednictvím emailu.

Jaká je záruka na zakoupené zboží?

Záruka na zboží je platná 24 měsíců od data zakoupení a vztahuje se na výrobní vady šperků. Naopak se nevztahuje na vady vzniklé běžným opotřebením a dále na vady, které vznikly vlastním zaviněním či nevhodným zacházením. Při nošení šperků je potřeba dbát na správné zacházení. Zlato i stříbro jsou měkké kovy, proto je potřeba je sundávat při činnostech, u nichž hrozí jejich mechanické poškození (např. sport, práce na zahradě, manipulace s čistícími prostředky, atd.).

Jak postupovat, pokud chci uplatnit reklamaci na vadné zboží?

Zboží může kupující uplatnit osobně v sídle prodávajícího na adrese Lillian Vassago s.r.o. (Zlatnictví Lillian Vassago), Prešovská 337/6, Plzeň, Vnitřní Město, 301 00, tel: +420 725 501 033, nebo reklamované zboží zaslat přepravní službou na tuto adresu, společně s vyplněným reklamačním formulářem. 

Reklamační formulář naleznete ke stažení v tomto odkazu Reklamační formulář ke stažení ZDE nebo Vám jej zašleme na požádání prostřednictvím e-mailu eshop@lillianvassago.cz

Nezapomeňte prosím šperk důkladně zabalit, aby se předešlo dalšímu poškození při přepravě a zásilku řádně pojistit (v případě ztráty při přepravě pak máte nárok vymáhat po přepravci způsobenou škodu).

Lhůta na vyřízení reklamace je 30 dní. Doba vyřízení může být samozřejmě i kratší. V případě, že reklamace uznána nebude, budeme Vás kontaktovat o možnostech šperk opravit v rámci placené opravy. Stejně tak Vás budeme kontaktovat v případě, že reklamaci nebudeme moci vyřešit Vámi požadovaným způsobem (např. oprava nebude vzhledem k povaze závady možná).

Dostanu k zakoupenému šperku nějaký doklad o pravosti?

Ano. Kromě faktury, ve které jsou uvedeny veškeré potřebné informace o zakoupení šperku, obdržíte k nákupu také certifikát Lillian Vassago Jewellery. 

Při nákupu zlatých nebo stříbrných šperků přikládáme ke každému šperku certifikát pravosti, který zaručuje kvalitu a pravost našich výrobků. 

Při nákupu briliantových šperků s přírodními kameny přikládáme ke šperku plastový certifikát, ve kterém jsou uvedené veškeré údaje jako jsou: kód výrobku, datum prodeje, ryzost, váha, karáty, barva a kvalita kamene. U některých i fotografie. 

Šperky mohou být skvělým dárkem pro Vaše blízké. Obdarovaný tak obdrží ke šperku doklad o jeho pravosti, aniž by musel vidět fakturu. 

Jak zjistím velikost prstenu?

Velikosti prstenu se pohybují od hodnot 41 – 76 (což jsou údaje o obvodu prstu v mm). Nejjistější způsob zjištění velikosti je samozřejmě změření zlatníkem/ personálem zlatnictví pomocí klenotnických kroužků. S velikostí prstenu Vám rádi osobně poradíme v našich kamenných obchodech na adrese:

Prešovská 337/6, 301 00 Plzeň nebo OC Atrium Flora, Vinohradská 2828/151, 130 00 Praha

V případě, že si prsten chcete změřit sami, můžete k tomu použít užší pásku papíru. Pásku obtočíte okolo prstu a tam, kde dojde k protnutí, uděláte rysku. Poté pásku přiložíte na pravítko a podle naměřených mm zjistíte velikost prstenu.

Pokud potřebujete zjistit velikost podle již existujícího prstenu, změřte si jeho vnitřní průměr. Pomocí něj vypočtěte obvod = průměr * Pí (3,14). Výsledek v mm je velikostí prstenu.

Pamatuje prosím na to, že prsty mohou během dne a při namáhavějších činnostech natékat. Dále se ujistěte, že Vámi naměřená velikost bez problému projde i přes kloub (většinou bývá nejširším místem). Také prosím berte v úvahu, že některé modely jsou atypické (například více široké ve spodní části, jinak tvarované) a Vy proto budete potřebovat větší velikost.

Lze velikost prstenů upravovat?

Na tuto otázku není jednoznačná odpověď. Obecně prsteny upravovat (tedy zmenšovat a zvětšovat) lze. Záleží však na vzhledu modelu.

Pokud se jedná o jednoduchý „kroužek“, který je bez kamenů či má pouze malý počet kamenů v horní části, pak není úprava velikosti problém. Čím je však model tvarem složitější a více zdobnější osázenými kameny, tím je jeho úprava složitější či nemožná. Některé složitější modely tak lze upravovat pouze o 1 číslo nebo vůbec.

Pokud si nejste jisti, zda lze Váš prsten upravit, rádi Vám poradíme.

Jak správně pečovat o šperky?

Šperky nenoste při sportu, v prašném prostředí a v prostředí s agresivními výpary.

Přírodní kameny, např. korály, perly, mušle, slonovina zásadně nesmí přijít do styku s kyselinou, louhy nebo teplotou nad 80 stupňů Celsia. Šperky, ve kterých jsou kamínky a křišťály sazeny v kytu, nesmí přijít do styku s vodou.  Stříbrné šperky reagují na nejrůznější chemické prostředí svým zčernáním (oxidací). Nejedná se v tomto případě o vadu výrobku, nýbrž o zcela přirozenou vlastnost stříbra – proto šperky odkládejte při praní, mytí nádobí apod.

Se šperky je nutno zacházet opatrně, aby nedocházelo k deformacím – tyto třeba jen drobné deformace poté mají vážné dopady na strukturu celého šperku nebo na uchycení kamenů, které mohou vypadávat. Příležitostně šperky vyleštěte jemným hadříkem - pomůžete tak zachovat třpytivý vzhled.

Jak je to s ryzostmi, barvou zlata a rhodiem?

Jak je to s ryzostmi a barvou zlata?

V přírodě se v ryzí podobě vyskytuje pouze žluté zlato…Pro výrobu šperků se nejčastěji používají 14ti a 18ti karátové slitiny.14ti  karátová slitina obsahuje 58,5 %  ryzího zlata (značí se 585/1000) a 18ti karátová 75 % ryzího zlata (značí se 750/1000). Ryzostní číslo je vyraženo na každém šperku, nejedná se však o státní punc, což je častý omyl, ale pouze o ryzostní číslo. K dosažení požadovaného odstínu slitiny zlata se používají další kovy, jako např. měď, stříbro, zinek, nikl nebo palladium. Pro bílé zlato se nejvíce používají slitiny s obsahem stříbra, zinku a niklu nebo stříbra a palladia, které se vyznačují nejvyšší možnou bělostí a tvrdostí. Všechny tyto slitiny jsou registrovány puncovním úřadem České republiky.

 Co je rhodium a k čemu se používá?

Rhodium je drahý kov absolutně bílé barvy. Jelikož slitina bílého zlata není tak bílá, jak ho známe z klenotnických výloh, v posledních letech se používá galvanického pokovení zmíněným rhodiem. Provádíme maximální možnou tloušťku této vrstvy, aby vydržela, co nejdéle. Není to však na věky a šperky, zvláště prsteny, častým nošením mohou ztratit bílý lesk. Toto ale není katastrofa, Vaše oblíbené klenoty Vám rádi znovu pokovíme a Vy tak získáte skoro nový šperk.

Tento kov se rovněž používá k pokovení stříbra, protože stříbro časem oxiduje. Je to výborné řešení, jak zachovat své stříbrné poklady stále krásné i bez obtěžujícího černání.