Omlouváme se Vám. Z technických důvodů dnes není možné kontakt prostřednictvím telefonního hovoru. V případě jakýchkoliv dotazů nás prosím kontaktujte prostřednictvím chatu či na emailu eshop@lillianvassago.cz.

Jak vybrat náušnice

Vybrat ideální náušnice je zábavná, leč náročná práce. Žádné strachy, jsme tu a přišli jsme Vám poradit! Provedeme Vás kompletním výběrem, takže na konci z Vás jistě bude profík. Pokud budete ale stále tápat, neváhejte se na nás obrátit. Jsme tu pro Vás. 

Co vše si povíme o výběru náušnic? 

Vyberte si téma a klikněte na něj!


 

VELIKOST NÁUŠNIC

Lidské ucho je jako otisk prstu, jedinečné. Někdo je má větší, někdo menší, někdo víc odstáté, jiný má zase větší lalůčky. Jak tedy zjistit, zda náušnice padnou, aby Vám byly pohodlné i po celý den?

Změřte si délku mezi propíchnutou dírkou a koncem lalůčku. Tento rozměr následně porovnejte s vnitřní délkou vybrané náušnice. Pamatujte, že rozměr náušnice by měl být vždy větší, než Vámi naměřená hodnota ucha.

délka mezi dírkou a koncem lalůčku

Jak je to v praxi? Pokud je Vámi naměřená délka (mezi propíchnutou dírkou a koncem ucha) 6 mm, vybírejte náušnice, které mají minimální vnitřní výšku 7 mm. S určitostí Vám budou více pohodlné, než náušnice s vnitřní výškou 6 mm.

Na našich stránkách můžete narazit na modely, u kterých zatím není vnitřní výška zadaná. Tyto parametry postupně měříme a doplňujeme ke každé náušnici. Nebojte se proto na nás obrátit a ozvat se nám. Rádi pro Vás rozměr náušnice zajistíme.

eshop@lillianvassago.cz 
+420 722 910 710 (jsme Vám k dispozici od pondělí do pátku 9–16 hodin)


 

MODELY NÁUŠNIC

Visací

Visacích náušnic jsou dva typy. Krátké, které jsou velmi elegantní a dlouhé, často poměrně extravagantní. Ať ty nebo ty, oba modely na sebe upoutají největší pozornost právě v pohybu. Stačí pootočit hlavou a náušnice se klimbají ze strany na stranu, díky čemuž se lesknou a třpytí a upoutají pozornost každého v okolí.

Krátké visací náušnice jsou nejvhodnější na společenské akce k večerní róbě.

Oproti tomu dlouhé visací náušnice bychom doporučili především k letním šatům odhalujícím dekolt. Případně pak k velmi minimalistickým plesovým šatům bez ramínek.

Peckové

Peckové náušnice nesmí chybět v žádné šperkovnici. Jsou přesně tím modelem, který unosíte vždy a všude. Ať už jdete do práce, divadla, nebo na ples, s peckovými náušnicemi nikdy nešlápnete vedle.

V naší nabídce najdete nejrůznější modely ve žlutém i bílém zlatě, osazené perlami, rubíny, smaragdy, topazy a jinými drahokamy.

Tento model je charakteristický především svým zapínáním na tzv. puzetu, případně šroubek, které zajistí, že při chůzi zůstanou na svém místě.

Otázkou tedy jen zůstává, vyberete si menší více decentní model, nebo větší výraznější?

Kruhové

Kruhy jsou klasickým a nadčasovým designem náušnic, který nikdy neomrzí a hodí se ke každé příležitosti. Nadchnou všechny ženy, které ocení výjimečné a současně elegantní šperky.

V naší nabídce naleznete nejrůznější provedení kruhů od nejmenších velikostí, po ty největší. Ať jsou to klasické jemné kruhy, nebo točené, s kamínky, jednobarevné, či kombinované.

Pokud hledáte jednodušší model, doporučujeme nahlédnout do kategorie klasické kruhy. Pro více extravagantní typy, máme skladem i zdobené zlaté kruhy.

Kroužkové

Kroužkové náušnice jsou doslova malé kroužky, nejčastěji s jednoduchým zapínáním na zaklapnutí do drážky. Nijak nezatěžují uši, díky čemuž je můžete nosit na uších celý den. Díky jejich malému provedení se hodí k nejrůznějším outfitům, protože na sebe nijak neupozorňují a každý outfit dotáhnou k dokonalosti.

Upoutat však mohou svým provedením, které stejně jako u kruhových náušnic, může být nezdobené, zdobené, s kameny, gravírování, v kombinované zlatě nebo v nejrůznějších tvarech.

Na našem webu najdete i pár modelů s tzv. pojistkou, kdy je kloubové zapínání doplněno pojistkou v podobě pružinky v kloubu, která náušnicím nedovolí se samovolně otevřít. Náušnice tak zůstanou bezpečně navlečeny v uchu, i kdyby nezaklaply do drážky. 

Jedná se o tyto modely:


 

ZAPÍNÁNÍ NÁUŠNIC

Klasický patent

Zapínání na patent je charakteristické jak u větších, tak i u drobnějších a visících modelů. Mechanismus tohoto zapínání je velice jednoduchý. Po nasazení náušnice na ucho se háček uzavře mechanickou klipsou, díky kterému náušnice pohodlně sedí v uchu.

Tento typ zapínání je nejoblíbenější po celé Evropě, i u našich zákaznic.

Šroubek

Zapínání na šroubek, který je známý také jako balónek, se podobá puzetám. Hlavním rozdílem je, že na konci dříku se nachází závity, na které se balónek našroubuje. Jedná se o velice pohodlné a bezpečné zapínání, které spolehlivě zabrání ztrátě náušnice.

Tento typ zapínání je oblíbený nejen u dospělých, ale také u náušnic pro děti.

Puzeta

Jedná se o oblíbený typ zapínání náušnic, který se využívá především u peckových a drobnějších modelů, kde by jiné zapínání použít nešlo. Jednoduchý mechanismus spočívá v tom, že se na tyčinku nasadí drobná puzeta ve tvaru motýlka nebo disku.

Francouzský patent

Podobá se klasickému patentu, avšak zapínání je v tomto případě schované v uchu nebo za ušním lalůčkem. Můžete narazit i na název anglický patent. Hodí se především ke krátkým náušnicím, kde by jiné zapínání rušilo elegantní design náušnic.

Cvakačky

S tímto typem zapínání se setkáte převážně u malých kroužkových náušnic, kdy kloub dělí náušnice na polovinu. Samotné zapínání tvoří kolíček se žlábkem, který zapadá do dírky. Manipulace s kloubovým zapínáním je rychlá a jednoduchá.

Kreole

Používá se především u kruhových a kroužkových náušnic. Zúžená strana náušnice se provlékne dírkou v uchu a vsune do protilehlé strany kruhu či očka. V tomto případě je důležité zapínat náušnice opatrně, aby přílišným roztažením nedošlo k jejich deformaci. Zapínání se otevírá jemným posunutím obou konců do stran, nikoliv jejich roztáhnutím od sebe.

Použitý drátek někdy zapadá do vidlicového tvaru na druhém konci náušnice, jindy se drátek zaklapává do protilehlé vidlice ve tvaru „V“.

Brizura

Jedná se o typ zapínání používaný především u náušnic pro děti od tří měsíců do šesti let. Náušnice na brizuru se zapínají zepředu, háček se zasune do očka na přední straně náušnice. Toto zapínání je velice bezpečné, praktické a snadno se s ním manipuluje. Dítě jej samo nerozepne.

Provlékací

Moderní typ zapínání se používá především u extravagantních modelů. Princip zapínání je velice snadný – řetízek provlečete ušní dírkou a necháte viset. Ve středu řetízku se často nachází zaoblená tyčinka, díky které je nošení mnohem pohodlnější. Vyvléknutí náušnic a jejich ztráta je nepravděpodobná, neboť obě strany řetízku bývají vyvážené.

Omega (clips)

Tento typ zapínání se hodí především pro těžší modely náušnic. Je však velmi jednoduché a pohodlné a především velmi bezpečné. Tyčinka náušnice se provleče uchem a následně se zajistí klapkou.


 

NÁUŠNICE PODLE TVARU OBLIČEJE

Už dlouho toužíte po nádherném páru náušnic, jež by podtrhl Vaši osobitou krásu a eleganci, ale nevíte, které jsou ty pravé pro Vás? Nezoufejte! Poradíme Vám, jaký typ náušnic se k Vám nejvíce hodí podle typu Vašeho obličeje.

Každá žena je jedinečná a měla by na to být pyšná. Může mít však pocit, že potřebuje některé rysy ve své tváři zjemnit či naopak zvýraznit. Díky správně zvolenému typu náušnic je možné tvar obličeje opticky pozměnit.

1Oválný

Oválný obličej přitahuje pozornost především vysokými lícními kostmi. Naopak nijak nevyniká širokým čelem. Tvář se směrem k bradě a k oblasti spánků většinou zužuje.

Zkuste sáhnout po oválných visacích náušnicích, které upozorní na elegantní tvar obličeje. Chybu neuděláte ani s geometrickými modely nebo cvočky.

Kulatý3

Kulatý obličej se vyznačuje plnými tvářemi, symetričností a celkově zaobleným dojmem. Obličeji dominují spíš lícní kosti než brada, která u kulatého obličeje bývá jemná a zakulacená.

Kulatému typu obličeje nejvíce zalichotí slzičkové a visací náušnice, které ho opticky protáhnou a minimalizují efekt „naducaných tvářiček“.

2Čtvercový

Tento typ obličeje je specifický pro ostré rysy – výrazná spodní čelist a výrazné čelo. Dalším nepřehlédnutelným rysem jsou lícní kosti, podobně široké jako čelo.

Budou Vám slušet především kulaté náušnice, jednoduché cvočky, slzičky a pecky.

Srdcový5

Srdcový nebo také trojúhelníkový tvar obličeje je jeden z nejčastějších. Srdcovitý tvar obličeje se vyznačuje výrazným čelem, které bývá zpravidla nejnápadnější částí celé tváře.

Nebojte se sáhnout po středně dlouhých nebo elegantních slzičkových náušnicích, které podtrhnou Vaše lícní kosti. Nemusíte se bát ani výrazných či extravagantních modelů, ty totiž odvedou pozornost od ostřejší brady.

Více informací o tvarech obličeje, jak zjistit tvar obličeje a jaké další modely se hodí právě pro Vás a kterým byste se naopak měli vyhnout, si můžete přečíst v našem článku ZDE!

 


 

Podařilo se Vám zvládnout náš náušnicový kurz a vybrat perfektní náušnice pro Vás? My věříme, že ano. 

Potřebujete ještě poradit? Ozvěte se nám!

 eshop@lillianvassago.cz 
+420 722 910 710 (jsme Vám k dispozici od pondělí do pátku 9–16 hodin)