Časté dotazy

• Máte na eshopu stejný sortiment jako na kamenných prodejnách?

Ne, sortiment na eshopu se opravdu liší od sortimentu na našich kamenných prodejnách. Pokud byste si přál/a šperk před zakoupením prohlédnout, můžete vytvořit nezávaznou objednávku s osobním odběrem na některé z našich kamenných prodejen. Pokud Vám šperk nebude vyhovovat – objednávku bezplatně stornujeme.

Avšak neváhejte navštívit i naše kamenné prodejny, kde si můžete osobně prohlédnout náš pestrý sortiment. Pokud byste potřebovali bližší informace ke šperku z našeho eshopu, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám poskytneme bližší informace či fotografie.

• Jaká je záruka na zakoupené zboží?

Záruka na zboží je platná 24 měsíců od data zakoupení a vztahuje se na výrobní vady šperků. Naopak se nevztahuje na vady vzniklé běžným opotřebením a dále na vady, které vznikly vlastním zaviněním či nevhodným zacházením. Při nošení šperků je potřeba dbát na správné zacházení. Zlato i stříbro jsou měkké kovy, proto je potřeba je sundávat při činnostech, u nichž hrozí jejich mechanické poškození (např. sport, práce na zahradě, manipulace s čistícími prostředky, atd.).

• Dostanu k zakoupenému šperku nějaký doklad o pravosti?

Ano. Kromě faktury, ve které jsou uvedeny veškeré potřebné informace o zakoupení šperku, obdržíte k nákupu také certifikát Lillian Vassago Jewellery

Při nákupu zlatých nebo stříbrných šperků přikládáme ke každému šperku certifikát pravosti, který zaručuje kvalitu a pravost našich výrobků. 

Při nákupu briliantových šperků s přírodními kameny přikládáme ke šperku plastový certifikát, ve kterém jsou uvedené veškeré údaje jako jsou: kód výrobku, datum prodeje, ryzost, váha, karáty, barva a kvalita kamene. U některých i fotografie. 

Šperky mohou být skvělým dárkem pro Vaše blízké. Obdarovaný tak obdrží ke šperku doklad o jeho pravosti, aniž by musel vidět fakturu. 

• Jak zjistím velikost prstenu?

Velikosti prstenu se pohybují od hodnot 41 – 76 (což jsou údaje o obvodu prstu v mm). Nejjistější způsob zjištění velikosti je samozřejmě změření zlatníkem/ personálem zlatnictví pomocí klenotnických kroužků. S velikostí prstenu Vám rádi osobně poradíme v našich kamenných obchodech na adrese:

Prešovská 337/6, 301 00 Plzeň nebo OC Atrium Flora, Vinohradská 2828/151, 130 00 Praha

V případě, že si prsten chcete změřit sami, můžete k tomu použít užší pásku papíru. Pásku obtočíte okolo prstu a tam, kde dojde k protnutí, uděláte rysku. Poté pásku přiložíte na pravítko a podle naměřených mm zjistíte velikost prstenu.

Pokud potřebujete zjistit velikost podle již existujícího prstenu, změřte si jeho vnitřní průměr. Pomocí něj vypočtěte obvod = průměr * Pí (3,14). Výsledek v mm je velikostí prstenu.

Samozřejmě můžete využít i aplikaci na svém chytrém telefonu. Můžeme Vám doporučit hned dvě, se kterými si snadno každý poradí. Stačí pouze položit prsten na obrazovku Vašeho chytrého telefonu, aby zvýrazněné kolečko v aplikaci bylo ve středu prstenu. Poté budete jen pomocí stupnice zvětšovat, či změnšovat obvod kolečka, dokud nebude kolečko přesně zarované s šínou prstenu.

Naše oblíbené aplikace jsou Ring Fing a Ring Size Finder

Pamatujte prosím na to, že prsty mohou během dne a při namáhavějších činnostech natékat. Dále se ujistěte, že Vámi naměřená velikost bez problému projde i přes kloub (většinou bývá nejširším místem). Také prosím berte v úvahu, že některé modely jsou atypické (například více široké ve spodní části, jinak tvarované) a Vy proto budete potřebovat větší velikost.

• Jak správně pečovat o šperky?

Šperky nenoste při sportu, v prašném prostředí a v prostředí s agresivními výpary.

Přírodní kameny, např. korály, perly, mušle, slonovina zásadně nesmí přijít do styku s kyselinou, louhy nebo teplotou nad 80 stupňů Celsia. Šperky, ve kterých jsou kamínky a křišťály vsazeny v kytu, nesmí přijít do styku s vodou.  Stříbrné šperky reagují na nejrůznější chemické prostředí svým zčernáním (oxidací). Nejedná se v tomto případě o vadu výrobku, nýbrž o zcela přirozenou vlastnost stříbra – proto šperky odkládejte při praní, mytí nádobí apod.

Se šperky je nutno zacházet opatrně, aby nedocházelo k deformacím – tyto třeba jen drobné deformace poté mají vážné dopady na strukturu celého šperku nebo na uchycení kamenů, které mohou vypadávat. Příležitostně šperky vyleštěte jemným hadříkem - pomůžete tak zachovat třpytivý vzhled.

 

 VRÁCENÍ, VÝMĚNA A REKLAMACE 

 

• Mohu při nákupu na vašem e-shopu zboží vrátit? 

Ano, zboží zakoupené prostřednictvím Internetu můžete vrátit do 14 dnů bez udání důvodu podle zákona č. 89/2012 Sb. občanský zákoník. 

Podle tohoto zákona je možné odstoupit od kupní smlouvy, pokud jste zboží zakoupil/a prostřednictvím jednoho z prostředků pro komunikaci na dálku (tzn. internet, mail, telefon), případně mimo obvyklé prostory k podnikání. Tuto lhůtu máme uvedenou také ve svých obchodních podmínkách, které jsou pro náš e-shop platné a jsou ke stažení zde: Obchodní podmínky

Šperk nám můžete zaslat nebo nám jej můžete osobně zanést na některou z našich kamenných prodejen. Naši kolegové Váš případ zaregistrují na místě  a následně ho předají na příslušné oddělení. Peníze Vám budou zaslány na účet do 14 dnů od přijetí šperku na našem reklamačním oddělení

Více informací, postup a podmínky vrácení produktů najdete zde.

 • Je možné velikost prstýnku dodatečně upravit/vyměnit?

Milí zákazníci, vybrat tu správnou velikost prstýnku, aby Vám dokonale padl na ruku, se možná může jevit jako náročný úkol, ale nemusíte se ničeho bát.

Pokud zjistíte, že Vám velikost prstýnku nevyhovuje, neváhejte se na nás obrátit, rádi s Vámi tuto záležitost vyřešíme. Prstýnek Vám rádi vyměníme nebo upravíme. První výměna nebo úprava velikosti prstýnku je zcela zdarma.

Více informací, postup a podmínky pro výměnu / úpravu velikosti prstenu najdete zde.

• Jak postupovat, pokud chci uplatnit reklamaci na vadné zboží?

Šperk nám můžete zaslat nebo nám jej můžete osobně zanést na některou z našich kamenných prodejen. Naši kolegové si od Vás šperk převezmou a následně ho předají na příslušné oddělení. Váš případ rovnou zaregistrují na místě.

Jakmile bude reklamovaný šperk předán reklamačnímu oddělení, zašleme Vám informační email. Lhůta na vyřízení reklamace je 30 dní od přijetí šperku na reklamačním oddělení. 

Více informací a postup uplatnění reklamace najdete zde.

• Od zakoupení šperku uplynula 14 denní lhůta, mohu i tak šperk vyměnit? Mohu šperk zakoupený na eshopu vyměnit na kamenné prodejně?

Šperk Vám rádi vyměníme za jiný produkt z našeho eshopu ve stejné či vyšší hodnotě. Šperk zakoupený na našem eshopu lze vyměnit pouze za jiný produkt z našeho eshopu. Šperk nám však můžete osobně odevzdat na některou z našich kamenných prodejen. Naši kolegové si od Vás šperk převezmou a následně ho předají na příslušné oddělení. Váš případ rovnou zaregistrují na místě.

Více informací, postup a podmínky výměny najdete zde.

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole: