Chcete speciální slevu na nezlevněný šperk? Napište nám nebo zavolejte. 

chat, eshop@lillianvassago.cz nebo +420 722 910 710

Puncovní značky

Značky identifikační, ryzostní, odpovědnostní a výrobní

Puncem či puncovní značkou se rozumí obrázkový symbol, který je garancí ryzosti. Označuje druh drahého kovu, ze kterého je šperk vyroben. Jedinou institucí v České republice, která je oprávněná označovat zboží puncovními značkami, je Puncovní úřad.

Naše společnost Lillian Vassago s.r.o., IČO: 02676133, je registrovaná na Puncovním úřadě ČR již od roku 2014. Veškeré naše zboží je tedy označené naší identifikační značkou a státním puncem dle platného puncovního Zákona č. 539/1992Sb., o puncovnictví a zkoušení drahých kovů (puncovní zákon), ve znění pozdějších předpisů (č.19/1993 Sb., 127/2003 Sb., 157/2006 Sb. A 227/2009 Sb.). Identifikační značka je vizuálním odrazem našeho závazku k výrobě šperků z pravých drahých kovů.

Chcete-li si ověřit registraci naší značky, kamenných obchodů a e-shopu, můžete tak učinit na níže uvedených odkazech:


 

Ryzost šperků

Zboží, které Vám nabízíme na našem zlatnickém e-shopu, či prodejně, je v těchto ryzostech:

Zlato

  • Ryzost 585/1000 (tedy v 1000 gramech slitiny je obsaženo 585 gramů ryzího zlata) – 14 karátů.
  • Ryzost 750/1000 (tedy v 1000 gramech slitiny je obsaženo 750 gramů ryzího zlata) – 18 karátů. 

Stříbro

  • Ryzost 925/1000 (tedy v 1000 gramech slitiny je obsaženo 925 gramů čistého stříbra). U této slitiny se můžete občas setkat s pojmem „sterlingové stříbro“, avšak jedná se stále o tutéž slitinu.

Na přiloženém obrázku můžete zhlédnout puncy příslušící k výše popsaným ryzostem. Právě takové můžete najít na našich špercích. 

ag-puncovni-znacky-ag


 

Další značky a jejich význam

Nejpodstatnější a také ze zákona povinnou značkou na šperku je punc, který garantuje správnou ryzost kovu. Na našem zboží se ale můžete setkat také s dalšími symboly. Které to jsou? Jedná se o ryzostní značku, odpovědnostní značku a výrobní značku.

Je to pro Vás matoucí? Nelekejte se, tajemství všech symbolů Vám objasníme v tomto článku. Věříme, že právě transparentnost Vám pomůže lépe porozumět kvalitě našich výrobků!

Ryzostní značka

Ryzostní značka umístěná na šperku má podobu třímístného číselného kódu a slouží k rychlé identifikaci druhu kovu a jeho ryzosti. 

  • U zlatých šperků se nejčastěji setkáte s kódem 585 či 585/1000, který označuje 14 karátové zlato.
  • U 18 karátového zlata se používá kód 750/1000.
  • Na našich stříbrných špercích se můžete setkat s číselným označením 925/1000.

Samotnou ryzostí se pak označuje množství čistého drahého kovu ve slitině.

odpovednostniznacka_LLVOdpovědnostní značka

Odpovědnostní značka Vám napoví, že byl šperk dovezen jiného státu, kde byl i vyroben, avšak odpovědnost přebírá společnost, která jej prodává. Odpovědnostní značku může obchodníkovi udělit jedině Puncovní úřad ČR, na jehož stránkách je také dohledatelná.

Jelikož prodáváme pouze takové zboží, za které se můžeme zaručit, setkáte se na našich špercích i s touto značkou. Graficky ji znázorňuje šestiúhelník, v němž jsou umístěna písmena LLV. 

 

vyrobniznacka_LLV

 

Výrobní značka

Výrobní značka funguje jako unikátní podpis výrobce šperku. Jedná se o nejčastější druh identifikační značky, jedinečné označení registrované společnosti či zlatníka, které jim přidělil Puncovní úřad.

Jelikož jsme pro Vás rozšířili naše služby a vyrábíme také unikátní šperky na zakázku dle Vašich přání, můžete se na svém šperku setkat právě s tímto označením. Graficky u nás výrobní značku znázorňuje ovál, ve kterém jsou umístěna velká písmena LLV – iniciály naší firmy.

 


 

Více informací o puncovních značkách si můžete přečíst na našem blogu: ZDE!

 

Máte další dotazy ohledně puncování šperků? Neváhejte nás kontaktovat, a to prostřednictvím telefonu, emailu či chatu na našem webu. Rádi Vám zodpovíme veškeré Vaše dotazy.

eshop@lillianvassago.cz 
+420 722 910 710
 (jsme Vám k dispozici od pondělí do pátku 9–16 hodin)